Karta upominkowa – prosty sposób na prezent

Zakup prezentu to bardzo często droga przez mękę, szczególnie jeśli osoba, której ma on zostać wręczony upiera się, że posiada już wszystko to, czego potrzebuje. Tymczasem brak kreatywności i wręczenie w takiej sytuacji gotówki i kwiatów może być źle odebrane. Jak można zatem sprawić, że podarunek wywoła zadowolenie i uśmiech na twarzy obdarowanej nim osoby? Warto jest postawić na karty prezentowe.

Dlaczego karty upominkowe są dobrym pomysłem na prezent?

Karty upominkowe stanowią doskonałą alternatywę dla prezentów rzeczowych i pieniędzy ze względu na możliwość samodzielnego wyboru przez ich odbiorcę interesującego go produktu lub usługi. Największe możliwości wyboru dają oczywiście karty, które mogą być zrealizowane w sklepach i w punktach usługowych różnych sieci, ale również odpowiednio dopasowane do potrzeb i zainteresowań karty przedpłacone do jednego sklepu lub punktu usługowego dają spore możliwości wyboru.

Oprócz tego karty przedpłacone wręczane w formie podarunku wyglądają niezwykle efektownie. Zwykle nie trzeba ich opakowywać w specjalny sposób, ponieważ  o ich odpowiednią prezentację dba producent kart. Klient, który dokonuje zakupu karty prezentowej może wybrać jeden z wielu dostępnych u producenta wzorów graficznych lub też zaproponować swój własny, spersonalizowany wzór. Wykonane niezwykle precyzyjnie pod względem graficznym logo karty wraz z elementami ozdobnymi oraz sprzedawane wraz z kartą, na specjalne życzenie, eleganckie etui sprawdzi się przy każdej okazji. Taka karta upominkowa może być wręczona na kameralnej uroczystości, w gronie rodziny lub znajomych, jak i na dużej imprezie z udziałem wielu gości, organizowanej w restauracji lub w sali bankietowej.

Dla kogo przeznaczone są karty upominkowe?

Karta prezentowa doskonale sprawdzi się jako podarunek dla osoby w każdym wieku. Wynika to z prostoty jej obsługi. Z powodzeniem poradzą sobie z nią zatem także osoby starsze, które nie miały do tej pory do czynienia z płatnościami bezgotówkowymi, jak i dzieci, dla których korzystanie z takich kart będzie doskonałą okazją do nauki dorosłego życia. Kartę podarunkową wystarczy okazać w sklepie przy zakupie. Po zeskanowaniu kodu lub też po umieszczeniu jej w terminalu płatniczym, środki pieniężne, które się na niej znajdują, automatycznie zdejmowane są z konta. Nie trzeba zwykle wykonywać żadnych dodatkowych czynności, jak np. podpisanie rachunku lub też wpisanie numeru PIN.

Karty upominkowe  – na jakie okazje?

Magnetyczne karty upominkowe sprawdzą się przy niemal każdej okazji. Stanowią one doskonały prezent na święta, urodziny i imieniny, jubileusze ślubu czy też jako formę nagrodzenia określonych osiągnięć, jak np. ukończenie szkoły. Uniwersalny charakter takiego prezentu sprawia, że wywołuje on zadowolenie u każdej, obdarowanej nią osoby, jeśli weźmie się pod uwagę jej bieżące potrzeby.

Niektórzy czerpią przyjemność z zakupowego szału. Czas spędzony w sklepie jest dla nich formą rozrywki i relaksu. Jeśli znasz taką osobę, to możesz śmiało wręczyć jej kartę podarunkową. Bez wątpienia będzie miała tysiąc pomysłów na jego wykorzystanie.

Bardzo interesującą propozycją mogą okazać się również karty podarunkowe, które są świetnym sposobem na prezent dla bliskiej osoby lub motywację dla pracownika.

 

Środki na karcie prezentowej

Przed zakupem karty prezentowej, oprócz podjęcia decyzji o wyborze miejsc, w których może być ona zrealizowana, trzeba podjąć także decyzję o kwocie dostępnych środków. Zwykle jest ona grawerowana na karcie, ale można także zdecydować się na rozwiązanie, w którym taka kwota zostanie ukryta. Zapewnia to dyskretność, szczególnie w przypadku odpakowywania prezentów przez obdarowaną nimi osobę, w obecności innych gości. Ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba producentów kart podarunkowych, jest możliwość sprawdzania salda dostępnych środków. Istnieje kilka dróg kontrolowania takiego salda. Jest to najczęściej droga mailowa lub telefoniczna, ale w niektórych przypadkach można również skorzystać z aplikacji mobilnej. Jest to bardzo wygodne, ponieważ wystarczy jeden przycisk by móc uzyskać precyzyjne informacje na temat dostępnych środków z puli karty oraz terminu jej ważności.

Zamówienie karty prezentowej

Kartę upominkową zamawia się na jeden z kilku sposobów. Po pierwsze, istnieje możliwość udania się do punktu obsługi klienta sklepu lub punktu usługowego oferującego sprzedaż kart przedpłaconych. Wówczas zamówienia dokonuje się bezpośrednio w punkcie i w to miejsce zostaje ona także wysłana. Oprócz tego kartę magnetyczną uprawniającą do dokonania zakupów w danym sklepie zamawia się również telefonicznie lub mailowo. Zaletą tego drugiego rozwiązania jest możliwość wybrania wzoru graficznego karty, który spełni oczekiwania pomysłodawcy prezentu, jak i osoby nim obdarowanej. Na kartę prezentową czeka się zwykle kilka dni roboczych, stąd warto jest zamówić ją z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie dotarła ona pod wskazany adres zbyt późno.

Karty prezentowe w kwestii popularności są na fali wznoszącej. Moda na karty podarunkowe systematycznie rośnie nie tylko w Stanach czy zachodniej Europie. W Polsce, według badań przeprowadzonych przez PBS, 52% ankietowanych uznaje kartę za odpowiedni prezent dla przyjaciół i bliskich znajomych. Niewielu mniej kartę podarowałoby rodzicom (48%), współmałżonkom (48%) i dzieciom (46%).  (http://www.targetmarketing.pl/artykuly/2058/coraz-czciej-wrczamy-karty-podarunkowe)  Coraz częściej zastępują one inne prezenty co wynika z dużych możliwości w zakresie zakupów, ich efektownej prezentacji oraz wygody użytkowania. Dlatego stale wzrasta liczba sklepów i punktów usługowych, które honorują takie karty. Co niezwykle ważne, ich lojalni klienci mogą w przyszłości skorzystać z dodatkowych zniżek, dzięki którym taka karta będzie przynosiła korzyści długofalowo, nawet po wyczerpaniu dostępnych w jej ramach środków.

Widziałeś już te wpisy?

Karta podarunkowa – ciekawy prezent lub sposób na motywację Karty podarunkowe to substytut pieniądza. Korzystają z nich klienci wielu sklepów i punktów usługowych. Chociaż historia kart podarunkowych jest stosu...
Karta upominkowa – prosty sposób na prezent Zakup prezentu to bardzo często droga przez mękę, szczególnie jeśli osoba, której ma on zostać wręczony upiera się, że posiada już wszystko to, czego ...

0 comments on “Karta upominkowa – prosty sposób na prezent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *